Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

 2 grudnia 2018 roku w Ostrowskim Centrum Kultury odbył się koncert charytatywny „Otwarte Serca” dla Karolinki w wykonaniu „Dixieland Band Ostrów” zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa. Podczas koncertu nie zabrakło również wolontariuszy Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej, którzy w ten sposób okazali serce i pomoc swojej koleżance Karolince.

  

 Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas ciepła, miłości, dawania i przyjmowania prezentów. Nikt w tym czasie nie powinien być sam. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej każdego roku w okresie świątecznym odwiedzają wychowanków Domu Dziecka w Ostrzeszowie. 29 listopada 2018r. młodzież po raz kolejny spotkała się ze swoimi rówieśnikami oraz młodszymi koleżankami i kolegami. Uczniowie przygotowywali się do wyjazdu od kilku tygodni, gromadząc gry, kosmetyki i artykuły papiernicze. Wielu uczniów włączyło się w tę akcję całym sercem .

  

 15 listopada 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W tej szczególnej chwili  pierwszoklasistom towarzyszyli ich rodzice. W obecności zaproszonych gości, dyrekcji liceum, grona pedagogicznego, przedstawicieli Rady Rodziców, starszych koleżanek i kolegów uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę.

  Czytaj więcej...

 Narodowe Święto Niepodległości to szczególna okazja do zamanifestowania patriotyzmu i dumy narodowej.
6 listopada br. w auli Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wlkp. odbyła się uroczysta wieczornica zorganizowana dla uczczenia obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz proklamowania Republiki Ostrowskiej.

  Czytaj więcej...

  Akcja "Rekord dla Niepodległej" w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych i Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

 5 listopada 2018 roku licealiści udali się z wizytą do swoich czworonożnych ulubieńców. Psiaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim otrzymały przede wszystkim karmę, miski i koce. Okres zimowy jest z pewnością trudny. Dlatego cieszymy się, że poprzez akcję „Psie serce” możemy chociaż trochę pomóc.

  

 W dniu 24 października 2018 roku  uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w XII Przeglądzie Piosenki Chrześcijańskiej Młodzi Świętemu Janowi Pawłowi II w Przygodzicach. To właśnie Jemu – pasterzowi dusz i pasterzowi Kościoła, uczniowie szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oddali hołd swym śpiewem. Ten wpisany już w tradycję Przygodzic koncert, nabrał w tym roku szczególnego znaczenia. Okazja do świętowania była wyjątkowa – Polska obchodzi 100-lecie odzyskania niepodległości. Tegoroczna edycja  Przeglądu skupiła  w murach ZSPCKU  ponad 200 wykonawców, którzy walczyli  o tytuł  i uznanie, w dwóch kategoriach wiekowych.
 W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęli Izabela Staroń i Kacper Kaczmarek. Zachwycili wszystkich wyjątkową interpretacją piosenki „Mary didyouknow”. Laureaci tegorocznej imprezy otrzymali z rąk zaproszonych gości cenne nagrody w postaci obrazów z wizerunkiem aniołów. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

  

 Krew to najcenniejszy dar, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Przywraca uśmiech, ratuje życie.
 „Podziel się życiem” – pod takim właśnie hasłem 7 października 2018r. odbyła się akcja oddawania krwi. W organizacji tego szlachetnego przedsięwzięcia wzięli również udział nasi wolontariusze.

  

Wiara jest wtedy, kiedy ktoś zobaczy
Listek na wodzie albo kroplę rosy
I wie, że one są – bo są konieczne.
Choćby się oczy zamknęło, marzyło,
Na świecie będzie tylko to, co było,
A liść uniosą dalej wody rzeczne.

(„Wiara, nadzieja, miłość” Czesław Miłosz)

 To fragment pełnego refleksji wiersza, który można było usłyszeć 2 października 2018 roku podczas uroczystości dosadzania cebulek żonkilowych.

  Czytaj więcej...

 28 września 2018 roku odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Po przeliczeniu głosów przedstawiono wyniki. Przewodniczącą LOSO została Milena Fibig z klasy 2A, zastępcą Kacper Kaczmarek z klasy 1A, a skarbnikiem Małgorzata Kubiak z klasy 2A.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

  

Strona 3 z 60Pierwsza   Poprzednia   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  Następna   Ostatnia   

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz

Biblioteka

Zobacz