Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

 1 grudnia 2017  r. w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej odbył się kolejny,  już XIV Festiwal Nauki organizowany przez Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej. Inspiracją do tematu przewodniego festiwalu jest ustanowienie przez UNESCO roku 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju. Jak napisała w swoim przesłaniu z okazji Roku Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, „Turystyka jest dziś doskonałym narzędziem przełamywania barier i stereotypów międzykulturowych, wynikających z ignorancji i uprzedzeń.” Festiwal po raz drugi został objęty Patronatem Honorowym przez Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Patronat medialny sprawowały Telewizja PROART oraz Gazeta Ostrowska.

  Czytaj więcej...

 

  

 23 listopada uczniowie klasy drugiej (profil humanistyczny) odwiedzili Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, gdzie w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w wykładzie prof. dr hab. Sebastania Wojciechowskiego "Główne problemy współczesnego świata".

   

  Czytaj więcej...

24 listopada 2017 roku odbył się etap szkolny XIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg".  Zadania były dużym wyzwaniem dla uczestników olimpiady. Do II etapu zakfalikowały się dwie osoby: Adam Mruk i Weronika Kalina z klasy 1a. Gratulujemy!

  

  

Dnia 22.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły zmagali się z próbną maturą. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki!

 

  

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      

  

20.11.2017 w Lesznie odbył się II-finałowy etap konkursu na biznes plan - BEBI Będę Bizmesmenem. Nasze liceum reprezentowały uczennice klasy 3a Sandra Banasiak, Julia Kucharczyk oraz Natalia Kubeczka.

 

  Czytaj więcej...

 Otrzymaliśmy życzenia:

  

 „Nadzieja bywa, jeżeli ktoś wierzy,
Że ziemia nie jest snem, lecz żywym ciałem,
I że wzrok, dotyk ani słuch nie kłamie” (Czesław Miłosz)

 To fragment pełnego refleksji wiersza, który można było usłyszeć 3 października 2017 roku podczas uroczystości dosadzania cebulek żonkilowych. Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Pola Nadziei” w ramach współpracy z Hospicjum św. Józefa.

  

 „Ja, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej uroczyście ślubuję: osiągać jak najlepsze wyniki w nauce, w postępowaniu kierować się zasadami uczciwości i praworządności, dbać o godność osobistą ucznia oraz dobre imię naszej szkoły.” W czwartek, 26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.  

  Czytaj więcej...

Strona 7 z 60Pierwsza   Poprzednia   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  Następna   Ostatnia   

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz

Biblioteka

Zobacz