Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

 Mateusz Kamiński zwyciężył w międzyszkolnym konkursie informatycznym organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. Drugie miejsce zajął Bartosz Świtała (obaj z klasy IIIb).
Szczegóły znajdują się na http://www.cyborg.zst-ostrow.edu.pl/

  

Dnia 21.04.2010 r. w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs recytatorski dla szkół ponad gimnazjalnych pt. "Wyrazić słowem". W konkursie wzięli udział reprezentanci 19 szkół. Nasze liceum reprezentowali: Piotr Bogacz oraz Jowita Góral, którzy recytowali poezję wojenną Krzysztofa-Kamila Baczyńskiego. Piotr Bogacz, uczeń kl. II B zaprezentował wiersz pt. "Z lasu" i uzyskał wyróżnienie.

  

  

 Biuro Poselskie Posła do Prlamentu Europejskiego na Wielkopolskę Konrada Szymańskiego ogłasza konkurs którego główna nagrodą są 3 miejsca premiowane wyjazdem  studyjnym do Strasburga.

  Read More...

Dnia 13 kwietnia br. w czytelni naszej szkoły zorganizowana została konferencja historyczna pt. "Katyń, pamiętamy". Rozpoczęła się ona minutą ciszy dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta RP oraz wszystkich osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Podczas konferencji młodzież miała okazję wysłuchać wspomnień pana Tadeusza Fudały dotyczących jego losów podczas II wojny światowej. Uczniowie przedstawili także przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne dotyczące zbrodni katyńskiej. Obejrzeli również film dokumentalny "Zbrodnia Katyńska". Wzruszającym momentem było także wysłuchanie fragmentów przemówienia, które Prezydent Lech Kaczyński miał wygłosić podczas obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

  

Ogromny ból i szok towarzyszy dziś każdemu z nas. W jednej chwili straciliśmy jako naród najważniejsze osoby w państwie. Składamy hołd wszystkim, którzy zginęli w katastrofie w Smoleńsku. Jesteśmy pogrążeni w głębokiej rozpaczy. Łączymy się w cierpieniu z Rodzinami zmarłych Wielkich Ludzi Polski.
Cześć ich pamięci. Niech spoczywają w pokoju. 


 

  

12 kwietnia 2010  roku dwa dni po tragicznym wypadku rządowego samolotu TU-154M w naszym liceum odbył się uroczysty apel poświęcony ofiarom sobotniej katastrofy. W pełnym skupieniu i ciszy uczniowie wysłuchali przemówienia pani Dyrektor, oraz którkiego życiorysu tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego przygotowanego przez uczniów liceum.

  

2 kwietnia 2005 roku godz. 21.37 to data która na stałe wpisała się w historię Polski, data która na stałe wpisała się w historię świata. Przełom marca i kwietnia 2005 roku pozostanie na długo w naszej pamięci. Świat na chwilę zaczął żyć innym rytmem. Powodem tej zmiany stał się papież Jan Paweł II, a w zasadzie świadomość, że ten papież, który już za życia został okrzyknięty Janem Pawłem Wielkim „wraca do domu Ojca”. Czas śmierci i czas żałoby stał się czasem rekolekcji narodowych, czasem szczególnego działania Ducha Świętego.
Uczniowie naszego liceum nie zapomnieli  o Janie Pawle II i przygotowali prezentacje multimedialne, które pozwoliły przypomnieć wszystkim na czym polegała wielkość papieża. Uczniowie przedstawili swoje prace dnia 29 marca 2010 roku na spotkaniu klas I i II.

        

  Read More...

Dnia 26 marca br. klasy 3 naszego LO wzięły udział w całonocnym czuwaniu , które odbyło się w Częstochowie. Młodzież  miała okazję w duchu pomodlić się w własnych intencjach  oraz prosić o błogosławieństwo na maturze. Dla wielu z nas było to pogłębienie wiary oraz czas zadumy.


  

Dnia 26 marca br. uczniowie klasy 1a i 2b wzięli udział w konferencji historycznej, która odbyła się w auli II LO. Gościem tej konferencji był ks. T. Isakowicz – Zalewski, znany pasjonat najnowszej historii Polski. Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać jego wykładu na temat trudnych stosunków polsko – ukraińskich, zwłaszcza ludobójstwa Polaków na kresach wschodnich dokonanego przez nacjonalistów z Ukraińskiej Armii Powstańczej (UAP) w czasie II wojny światowej. Wykład ilustrowany slajdami wzbudził wielkie zainteresowanie  i na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów.

  

Dnia 25 marca 2010 roku w II Liceum Ogólnokształcącym odbył się VII Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty Ostrowskiego. W konkursie wzięło udział 9 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu ostrowskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
Julita Lizakowska z kl. 3a (op. A. Galant)
Marta Ciszewska z kl. 3b (op. D. Malinowska)
Natalia Fogiel z kl. 2b (op. D. Malinowska)

     
 

  

Page 52 of 60First   Previous   47  48  49  50  51  [52]  53  54  55  56  Next   Last   

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz

Biblioteka

Zobacz