Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

25 lutego br. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się Turniej Aerobiku Grupowego. Do rywalizacji stanęło sześć zespołów z ostrowskich szkół ponadgimnazjalnych. Dziewczęta z naszego liceum występowały jako ostatni zespół, niemniej jednak była to szczęśliwa pozycja. Po obradach jury okazało się, że zajęły pierwsze miejsce i swoim występem zdeklasowały dotychczas niepokonany zespół z III Liceum Ogólnokształcącego. Teraz w pocie czoła będą przygotowywały się do etapu rejonowego, który odbędzie się dnia 23 marca w Kaliszu. Trzymamy kciuki!

 

 

  Read More...

Dużym sukcesem drużyny LOSO zakończył się finał rejonu kaliskiego w piłce koszykowej dziewcząt, nasz zespół zają I miejsce i zakwalifikował się do półfinału wojewódzkiego który zostanie rozegrany 17.02.10r. w naszym liceum.
Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikował się jeszcze zespół II LO z Kępna.

  

W dniu 15 stycznia 2010 w auli Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej odbył się bal maturalny uczniów klas III. Zgodnie z wieloletnią tradycją studniówkę zainaugurował pięknie zatańczony przez młodzież Polonez. Następnie Pani dyrektor Marlena Maląg otwarła bal życząc niezapomnianych wrażeń, udanej zabawy ale i dużo sił w intensywnych przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Każda z klas przygotowała krótkie programy artystyczne w których ukazała wyjątkowe momenty ich życia szkolnego. Przy tej okazji uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz wychowawcom za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Dobry nastrój, tańce, zabawa trwały do białego rana.   
 

  

W dniach 19.01 i 20.01.2010 roku grupa uczniów naszego liceum, uczestniczyła w wycieczce, która miała im przybliżyć proces uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

Pierwszego dnia pracownik WODKANU – pan L.Chudziak zapoznał uczniów z procesem oczyszczania ścieków, podkreślając na początku, iż o czyszczalnia ścieków stanowi istotny element ochrony środowiska. Następnie uczniowie już w terenie poznali proces usuwania ze ścieków azotu, fosforu i węgla.
Uczniowie mieli również okazję poznać pracę w laboratorium oczyszczalni ścieków, jak również wykonać proste oznaczenia niektórych zanieczyszczeń w ściekach.

Drugiego dnia uczniowie poznali istotę procesu usuwania z wody związków żelaza, manganu oraz siarkowodoru zwiedzając Stacje Uzdatniania Wody w Ostrowie Wlkp.
Uczniowie poznali również pracę laboratorium badania wody czystej, wykonali również kilka podstawowych analiz.
 

  

Dnia 27 lutego br. w godz. 10.00 - 12.00 odbędzie się u nas Dzień Drzwi Otwartych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zaintersowanych nauką w naszej szkole gimnazjalistów do odwiedzenia LOSO. Będzie można wówczas zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2010/11, zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami i uczniami, wziąć udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez nauczycieli, naszych absolwentów i uczniów.
Gimnazjaliści , liczymy na Waszą obecność! Szczegóły rekrutacji >>tutaj<<

  

Dnia 15 stycznia br. delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w powiatowej konferencji z okazji 75 rocznicy wybuchu i 65 rocznicy zakończenia II wojny światowej, która odbyła się w II LO. Konferencja ta była zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy nad projektem edukacyjnym, w którym uczniowie naszego liceum aktywnie uczestniczyli. W ramach projektu wzięliśmy udział w powiatowym konkursie historycznym oraz przeprowadziliśmy wywiad i zorganizowaliśmy spotkanie ze świadkiem historii Panem Janem Nasiadkiem.

     

  Read More...

…i znów rytm naszego życia jakby trochę spowolnił…    

…i znów mamy okazję, by zatrzymać czas, pochylić się nad Świętością,

zanurzyć się w magię świątecznych dni oraz otworzyć się na bliskich nam ludzi.

Narodzony Zbawiciel przynosi radość, nastrój Wigilijnej Nocy pozwala

uwierzyć, że jesteśmy sobie potrzebni, a pierwszy dzień Nowego Roku

daje okazję do snucia planów i marzeń.

Niech i tym razem tak się stanie!
Niech szczęścia nikomu nie zabraknie, a pamięć wzajemna trwa i to niezależnie
od tego, co nam Rok 2010 przyniesie...   Read More...


Dnia 6 grudnia 2009 roku młodzież naszego liceum wzięła udział w koncercie charytatywnym organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum św. Józefa. Pomocni  w przygotowaniu tego koncertu byli również uczniowie naszego liceum: Weronika Zarzecka, Patrycja Krzyżańska, Kinga Gołdyn, Magdalena Kałużna, Joanna Klimek. Gościnnie występowała uczennica  naszej szkoły Monika Walczak, która chętnie włącza się w przedsięwzięcia organizowane przez Hospicjum.
Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w akcjach organizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych, gdyż dzięki temu można pozyskać środki potrzebne do pomocy osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wierzymy, że będzie coraz większa liczba ochotników, którzy zostaną wolontariuszami, mając na uwadze słowa naszego wielkiego  Rodaka: „aby w życiu więcej być, aniżeli mieć.”
 

  

9 grudnia 2009 roku uczniowie klas trzecich naszego liceum uczestniczyli w zajęciach w Klubie Pracy na temat „Aktywne poszukiwanie pracy”. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się o tym, które zawody są nadwyżkowe a na jakie jest zapotrzebowanie. Jakie korzyści ma absolwent po zarejestrowaniu się w Urzędzie Pracy. Czym należy kierować się przy wyborze zawodu. Otrzymali również informację na temat aktywnego poszukiwania pracy. Ważną informacją było również to, że należy już zdobywać doświadczenie zawodowe na przykład poprzez wolontariat. Wskazówki dotyczyły także sposobu napisania CV oraz Listu Motywacyjnego.

  

Dnia 1 grudnia 2009 roku odbył się w naszym liceum etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej”. Celem konkursu jest zrozumienie podstawowych zagadnień należących do nauczania społecznego Kościoła. Dzięki udziałowi w tym konkursie młodzież mogła podjąć refleksje moralną nad życiem własnym i innych ludzi, oraz nad zjawiskami kulturowymi, społecznymi, politycznymi i gospodarczymi.
Najlepsi w tym konkursie okazali się:
I miejsce- Małgorzata Kubala z klasy IIIb
II miejsce- Dominika Szumniak z klasy IIIa
III miejsce- Magda Wawrzyniak z klasy IIb
Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie diecezjalnym tego konkursu!

  

Page 54 of 60First   Previous   49  50  51  52  53  [54]  55  56  57  58  Next   Last   

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz

Biblioteka

Zobacz