Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

Odbędzie się 4 grudnia 2009r. o godz. 11:00 w auli naszego liceum. Zapraszamy wszystkich na wykład inauguracyjny oraz do udziału w licznych warsztatach edukacyjnych. 
 

  

Uczeń LOSO Jakub Radomski - zawodnik UKS - u Batory Ostrów odniósł duży sukces. W sobotę 07 listopada 2009 r został srebrnym medalistą Pucharu Polski w Muay Thai ( boks tajski ). Puchar Polski Muay Thai odbył sie w Niepołomicach, uczestniczyło w nim około 90 zawodników z całej Polski w różnych kategoriach wagowych. Kuba walczył w kategorii junior do 67 kg.

   

  

W przeddzień Narodowego Swięta Niepodległości dn. 10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony upamiętnieniu 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Program artystyczny na tę okoliczność przygotowali i przedstawili uczniowie klasy 1a pod kierunkiem nauczyciela historii, p. E.Mięczkowskiej. W programie tym znalazły się patriotyczne wiersze, piosenki, archiwalne filmy, a także sporo wiedzy historycznej dotyczącej walk narodowowyzwoleńczych Polaków i okoliczności odzyskania nepodległości.

W ten sposób również po raz kolejny społeczność naszej szkoły zaakcentowała obchody Roku Historii Najnowszej.

  

6 listopada przedstawiciele naszego liceum uczestniczyli w kolejnym etapie warsztatów, organizowanych przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  w Przygodzicach, czyli zwiedzaniu siłowni wiatrowej we Wysocku Wielkim.
Uczniowie zostali zapoznani z techniką funkcjonowania siłowni i przesyłania energii. Dowiedzieli się również o wielu zaletach powstawania elektrowni wiatrowych, między innymi nie emitowaniu zanieczyszczeń powietrza i minimalnym wpływie na środowisko, wykorzystaniu niewyczerpalnych źródeł energii, jakim jest wiatr. Energia wiatrowa pozwala zmniejszyć zużycie paliw tj. węgiel, ropa naftowa, gaz. Uczniowie dowiedzieli się również, że zasoby wiatru mogą kilkukrotnie pokryć całoroczne zapotrzebowanie świata na energię elektryczną.
Uczniowie biorący udział we warsztatach  z niecierpliwością czekają na wyjazd do Poznania i udział w targach „POLEKO”.

 

  

 Wielkim sukcesem reprezentantów LOSO zakończyły się rozgrywki piłki ręcznej chłopców, nasi reprezentańci wywalczyli w mistrzostwach powiatu ostrowskiego awans do mistrzostw rejonu który odbędzie sie 13.11.09 w Koźminie.


Barw naszych bronili:
Kowalczyk Szymon  - kapitan
Potasznik Maciej
Adamek Tomasz
Marcinkowski Szymon
Nowicki Jakub
Nowicki Tomasz
Szablewski Robert
Napierała Jakub
Sommakie Adam
Kościelniak Bartosz
Naczke Oskar
Mikołajczyk Damian
Szewczyk Patryk

  

Dnia 28 października 2009 roku przedstawiciele naszego liceum uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich zorganizowanym przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni w Poznaniu.
Szkolenie było  elementem projektu: „Młodzi dziennikarze na 5tkę”, którego celem jest wykreowanie świadomości i podwyższenie poziomu wiedzy o istocie i korzyściach wynikających z wykorzystania Funduszy Europejskich w ramach członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W czasie szkolenia uczniowie dowiedzieli się jaka jest recepta na dobry artykuł oraz zdobyli podstawowe informacje na temat członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz pozyskiwania i wykorzystywania  Funduszy Europejskich. Teraz uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce pisząc artykuł, którego celem będzie podniesienie wiedzy i świadomości odbiorców na temat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.  Artykuł zostanie wysłany na konkurs, a najlepszy z nich zostanie opublikowany w Gazecie Wyborczej. Życzymy powodzenia i owocnej pracy.
  

  

27 października 2009 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne przeprowadzone przez pana Krzysztofa Derę - wielkiego pasjonata fotografiki.
Pan Dera podzielił się z młodzieżą swoją praktyczną wiedzą, która na pewno okaże się użyteczna przy posługiwaniu się aparatem w różnych sytuacjach na przykład na wakacjach, w czasie zimowych ferii lub złej pogody. Efekty fotografowania zależą nie tylko od umiejętności technicznych, ale istotne jest również dążenie do eksperymentowania, kreatywność i otwartość. Nasz gość udzielił wielu praktycznych wskazówek, które przydadzą się każdemu posiadaczowi aparatu cyfrowego.  Każda rada była podana w przystępnej formie i zilustrowana zdjęciem, co znacznie ułatwiło zrozumienie wielu nowych zagadnień.
Mamy nadzieję, że warsztaty zainspirowały młodzież do wykorzystania nowych możliwości, jakie stwarza fotografia cyfrowa.

  

  

odbędzie się 19 listopada 2009r. o godz. 13.00 w świetlicy LOSO. Do tej edycji językowego święta SKE Euroostrowianie zaprosił przedstawicieli ostrowskich gimnazjów. Niech tego dnia towarzyszy nam hasło przewodnie Johanna Wolfganga Goethego:
"Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem."
"So viele Sprachen du sprichst, so oft bist du Mensch."
"You are as many times human as many languages you speak".

  

Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Została ona przygotowana przez nauczycieli i uczniów gimnazjum i liceum. W tym roku program artystyczny został opracowany w formie teleturnieju pod tytułem „Kocham Cię Szkoło”. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. Do wspólnej zabawy włączyła się także publiczność.

 

             

  Read More...

 „Musicie od siebie wymagać”


Słowa wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II stały się mottem przewodnim uroczystości ślubowania tegorocznych klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej. W obecności szacownych gości Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Radosława Torzyńskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pana Rafała Lucińskiego, przedstawicieli Rady Rodziców, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, społeczności szkolnej uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas III pod kierunkiem wychowawców, odwołując się do wartości papieskich i ważnych rocznic historycznych. Podtrzymując miłą tradycję szkoły  tegoroczni maturzyści wręczyli swoim młodszym kolegom symboliczne róże upamiętniające ten szczególny dzień. Część artystyczną uświetnił występ chóru szkoły muzycznej „CON-FORZA” pod kierunkiem Pana Janusza Lipińskiego. Mamy nadzieję, że pierwszoklasiści stając się pełnoprawnymi uczniami LOSO będą dążyć do realizacji założonych przez siebie celów, czego odzwierciedleniem będzie bardzo dobrze zdany egzamin maturalny.
 

     

  

Page 56 of 60First   Previous   51  52  53  54  55  [56]  57  58  59  60  Next   Last   

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz

Biblioteka

Zobacz