Archiwum

Ogłoszenia

Ogłoszenia

 

odbędzie się 1 lipca 2009 roku o godzinie 12.00 w świetlicy szkolnej.
Zapraszamy! 

  

 Dnia 29. maja 2009 roku w ZST-E miał miejsce Powiatowy Dzień Sportu dla szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji brało udział dwanaście szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego. Nasza szkoła wystawiła reprezentacje biorące udział we wszystkich konkurencjach (tak chłopców jak i dziewcząt) i zajęła medalowe miejsca w następujących dyscyplinach: 


 - rzut piłką lekarską: Agnieszka Misiek kl.2a - I miejsce
 - rzut piłką ręczną dziewcząt: Sandra Nowicka kl.1a - I miejsce
 - rzut piłką ręczną chłopców: Szymon Kowalczyk kl.1a - II miejsce

 - bieg wahadłowy: Małgorzata Kubala kl.2b - III miejsce

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
 

  

Dnia 13. maja odbyła się w naszej szkole inauguracja obchodów Roku Polskiej Demokracji, ogłoszonego w uchwale Senatu RP. Apel z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 2b pod opieką pani Ewy Mięczkowskiej. W przedstawionej obenym prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję prześledzić najważniejsze etapy rozwoju demokracji w Polsce. Główne akcenty tej prezentacji to Konstytucja 3. Maja oraz wybory do sejmu kontraktowego z 4. czerwca 1989 roku. W nawiązaniu do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego uczniowie obejrzeli film "Parlament Europejski bez tajemnic".

  

 rc

3ct

ctq

  

re oi r;oi rg

rqe
iufdsai

  

próba

nowego
artkułu

  

 7 czerwca 2009 roku odbył się Pokaz Młodych Talentów- program, który przygotowali uczniowie na festyn przy parafii św. Pawła Ap. Jan Paweł II często wzywał nas do tego, abyśmy poznawali Chrystusa. Wierni Jego słowom staramy się poznawać Chrystusa na wiele sposobów: w czasie modlitwy, Eucharystii, ale również poprzez śpiew, muzykę, taniec czy poezję. Swoją radością bycia chrześcijaninem uczniowie podzielili się ze społecznością osiedla poprzez pokaz swoich talentów i umiejętności. Wszystkim serdecznie dziękujemy, że z taką ochotą i zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tego programu.

 

  

 KONKURS POD HASŁEM "JAK DZIAŁA MOJE MIASTO?"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie dla ponadgimnazjalnych szkół ostrowskich pod hasłem "Jak działa mój miasto?". Konkurs ten był elementem projektu "Jak działa moja gmina?", organizowanego przez Polską Fundację im. Roberta Schumana w Warszawie. Celem konkursu było zwiększenie aktywności młodych ludzi w życiu społeczności lokalnej oraz poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. W eliminacjach szkolnych tego konkursu wzięło udział 11 naszych uczniów, z których do finału zakwalifikowało się czterech:

- Jakub Paduch (klasa 1b),
- Kasia Leszczyńska (klasa 1b),
- Jakub Dończewski (klasa 2b),
- Paweł Szymczak (klasa 2b).

Dnia 3 czerwca odbył sie finał konkursu z udziałem prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego p. Radosława Torzyńskiego oraz starosty ostrowskiego p. Włodzimierza Jędrzejaka. Z dumą informujemy, że laureatem konkursu został uczeń naszej szkoły Jakub Paduch ( I miejsce ). Pragniemy również dodać, że jedyną dziewczyną, która wzięła udział w etapie finałowym była nasza uczennica Kasia Leszczyńska. GRATULUJEMY!

  

 HEPENIG – OBCHODY 20 ROCZNICY OBALENIA KOMUNIZMU

Dnia 4 czerwca , w 20 rocznicę obalenia komunizmu w Polsce w szkołach prowadzonych przez Spółdzielnie Oświatową: Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącym odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tego dnia przyszli oni ubrani w białe i czerwone bluzki. Zebrani w auli uczniowie i nauczyciele wysłuchali montażu słowno – muzycznego o tematyce historycznej i patriotycznej, związanego z obaleniem komunizmu . Następnie wyszli przed budynek szkoły, tworząc tam żywą biało – czerwoną flagę. W ten sposób społeczność obu szkół zamanifestowała swą dumę narodową i włączyła się w ogólnopolską akcję Centrum Edukacji Obywatelskiej „Flagi wolności, truskawki radości”.

  

MŁODZI GŁOSUJĄ W LOSO
W ramach ogólnopolskiego projektu CEO „Młodzi głosują” SKE „Euroostrowianie” przeprowadził dnia 2 czerwca młodzieżowe prawybory do Parlamentu Europejskiego 2009. Głosowanie poprzedziło szereg akcji agitacyjnych, m.in. lekcje wychowawcze dotyczące struktury Parlamentu Europejskiego, portfolia wykonane w ramach zajęć WOSu, czy plakaty zachęcające do udziału w wyborach. Nasze działania zintensyfikowały dodatkowe materiały otrzymane od CEO, które zamieściliśmy w całej szkole. Głosowanie przebiegało bez zakłóceń, komisja wyborcza składająca się z uczniów klas I i II czuwała nad poprawnością i tajnością wyborów. Cieszymy się, iż frekwencja wyborcza w naszym liceum była zbliżona do ogólnopolskiej (59,33%) i wyniosła 58,26%.

  

Page 58 of 60First   Previous   51  52  53  54  55  56  57  [58]  59  60  Next   Last   

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz

Biblioteka

Zobacz