Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów LOSO w Ostrowie Wielkopolskim
w roku szkolnym 2016/2017

1. Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów
Natalia Płotek (2016/2017)
2. XIII Powiatowy Konkurs języka Niemieckiego dla Liceum i Technikum
Michał Kołodziejczak, Natalia Płotek, Aleksandra Przerwa, Darian Torz
3. Konkurs organizowany przez Hospicjum św. Józefa „A nadzieja jest wśród nas”
wyróżnienie dla Kai Brzezińskiej
4. Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu”
wyróżnienie dla Zuzanny Mocek
5. Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty Ostrowskiego
udział Natalia Płotek i Joanna Bartczak
6. Ogólnopolski Turniej Pierwszej Pomocy PCK
udział uczniów w etapie powiatowym
7. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
udział uczniów w etapie miejskim
8. XXIV Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
udział uczniów w etapie szkolnym i regionalnym
9. Konkurs Krajoznawczo - Turystyczny – Rajd PTTK
I miejsce uczniów Bartosz Hadaś i Gracjan Chmielewski

 

Osiągnięcia uczniów LOSO w Ostrowie Wielkopolskim
w roku szkolnym 2015/2016

1. Przedsiębiorczość;
- Uczniowie klasy II A otrzymali certyfikaty od Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości z Warszawy za udział w przedsięwzięciu o nazwie „Dbam o przyszłość” we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym AXA
2. Języki obce;

- Konkurs Piosenki Angielskiej – Łukasz Zuszek,
- Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla Szkół Ponadgimnazjalnych – Łukasz Zuszek

3. Konkursy religijne;
- Olimpiada Teologii Katolickiej, udział w etapie diecezjalnym dla Natalii Płotek kl.2a,

4. Literatura;
- Wieczór autorski Aleksandry Winieckiej, prezentacja debiutu literackiego – książki „W krainie strachu”

5. Matematyka;
- Udział w finale Konkursu Matematycznego „Pangea” uczennicy klasy 2a Joanny Bartczak zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Handlową we Wrocławiu
6. Zawody sportowe;
- Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych – I miejsce uczniów kl.1a,
- 1/8 i 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – I miejsce uczniów kl.1a,
- 1/2 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych – IIImiejsce uczniów kl.1a,
- Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej  Juniorów w Legnicy, I miejsce uczniów kl.1a,
- Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Juniorów w Rewalu, I miejsce uczniów kl.1a,

7. Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów
- Natalia Płotek kl.2a, śr. 5,0

 

Osiągnięcia uczniów LOSO w Ostrowie Wielkopolskim
w roku szkolnym 2014/2015

1.    Konkursy polonistyczne, poetyckie, literackie i twórczości własnej;
-   XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty Ostrowskiego , wyróżnienie dla Marty Gajnej kl.3a,
- „Walentynki w wierszu” – Konkurs Poetycki, wyróżnienie dla Łukasza Zuszka kl.2a,

2.    Konkursy historyczne;
- „Józef Piłsudski w 80 rocznicę śmierci” etap wojewódzki, uczestniczyli Anna Rossa i Jakub Strzelczyk kl.2a
3.    Wolontariat;
- Praca w ostrowskim oddziale SOR przy szpitalu Miejskim w Ostrowie Wlkp.
4.    Pierwsza pomoc PCK, zdrowy styl życia, wiedza pożarnicza;
- Ogólnopolski Konkurs Pierwszej Pomocy PCK, 5 miejsce w etapie powiatowym uzyskali Blanka Skalska, Małgorzata Tomczak, Remigiusz Góralski, Łukasz Zuszek kl.2a oraz Natalia Płotek kl.1a,
- Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” , 2 miejsce w etapie miejskim dla Bartosza Adamczaka,
-Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, 2 miejsce w etapie rejonowym dla Kingi Kucharz kl.3a  

5.    Konkursy religijne;
- Olimpiada Teologii Katolickiej, udział w etapie diecezjalnym dla Pauliny Witek i Anny Rossy kl.2a,
- Konkurs Papieski, udział w II etapie dla Klaudii Krawiec, Tomasza Bilskiego, Marii Jaźwiec i Patryka Szewca kl.2a,
- Konkurs „Poznaj przeszłość diecezji kaliskiej” , udział dla Sylwii Marciniak kl.3a,
6.     Zawody sportowe;
- Międzyszkolna Liga Strzelecka Południowej Wielkopolski, udział  Michała Kasprzaka kl.2a
7.    Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów
- Martyna Płotek kl.3a, śr. 5,3
  

Osiągnięcia uczniów
Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej

w roku szkolnym 2013/2014 i wcześniej

 

Konkursy polonistyczne, poetyckie, literackie, twórczości własnej


1.    II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Nadchodzące Pokolenie” – Przemysław Murach (2013/2014)
2.    Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu” – I miejsce Przemysława Muracha (2013/2014)
3.    Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu” - wyróżnienie dla Przemysław Muracha i Morgane de Backer (2012/2013)
4.    Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Walentynki w wierszu” – I miejsce Przemysława Muracha i wyróżnienie dla Natalii Fogiel (2011/2012)
5.    Poetyckie listopady – wyróżnienie dla Przemysława Muracha (2012/2013)
6.    Poetycka wiosna – wyróżnienie dla Przemysława Muracha (2012/2013)
7.    Przyłapany na znikaniu – promocja debiutanckiego tomiku poezji Przemysława Muracha (24 IX 2014r.)
8.    Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o Pióro Starosty Ostrowskiego – wyróżnienie dla Przemysława Muracha (2013/2014)
9.    III miejsce w Powiatowym Konkursie Poetyckim „Nad głębiami” – Przemysław Murach
10.    II miejsce w Powiatowym Konkursie Międzyszkolnym Wiedzy o K. K. Baczyńskim – M. Przybylska, P. Rzekiecka, P. Surma 2011/2012)


Wolontariusz roku – nagroda Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego


1.   Wolontariusz roku 2013 – Anna Idzior
2.   Wolontariusz roku 2011 – Miłosz Kołodziej


Pierwsza pomoc PCK, zdrowy styl życia, wiedza pożarnicza


1.    I miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy i 10 miejsce w  Wielkopolsce – Anna Idzior, Martyna Płotek, Magdalena Dąbrowska, Kinga Kucharz (2013/2014)
2.    Finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Pierwszej Pomocy – M. Płotek, P. Szumniak, M. Przybylska, A. Pawlak, M. Kołodziej, A. Libudzic, J. Skorzybót (2011/2012)
3.    Awans do etapu rejonowego Olimpiady Zdrowego Stylu Życia – Kinga Kucharz (2013/2014)
4.    VI miejsce w etapie Okręgowym Olimpiady Prozdrowotnej „Wiem co jem” – Michał Kasprzak (2013/2014)
5.    Wyróżnienie w Konkursie na Plakat Kliniki Transplantologii – Michał Kasprzak (2013/2014)
6.    V miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej – Norman Olejnik (2011/2012)

Konkursy matematyczne, informatyczne


1.    III miejsce i udział w finale 7. edycji  Powiatowego Konkursu Matematycznego „MatLiga” –Marta Gajna i Martyna Płotek  (2013/2014)
2.    Konkurs informatyczny Cyborg 2014 – wyróżnienie dla Michała Kasprzaka wśród uczniów powiatu ostrowskiego (2013/2014)


Konkursy religijne


1.    Awans do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej – Paulina Witek (2013/2014)


Zawody sportowe


1.    VI miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Miasta i Powiatu Ostrowskiego w Szachach – A. Ścibior (2011/2012)
2.    II miejsce w Piłce Koszykowej Dziewcząt w ramach XI Licealiady
3.    III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Ostrowskiego w Piłce Ręcznej Szkół Ponadgimnazjalnych


Inne


1.    Laureatka konkursu „Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu – A. Ścibior (2011/2012)
2.    II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Alfred Nobel i jego nagrody” – M. Przybylska (2011/2012)
3.    Olimpiada Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości – P. Szumniak w etapie okręgowym (2011/2012)
4.    I miejsce w II Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Cz. Niemena (konkurs o zasięgu wojewódzkim)– M. Walczak
5.    Laureatka akcji „Warto być dobrym” – P. Szumniak (2012/2013)


Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów


1.    Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014 – Martyna Przybylska
2.    Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2012/2013 – Martyna Przybylska
3.    Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012 – Patrycja Szumniak





 

 

Dziennik elektroniczny

Zobacz

 

Galeria

Zobacz

 

Biblioteka

Zobacz